Free Software Directory:About.tr

From Free Software Directory
Jump to: navigation, search

Özgür Yazılım Dizini (ÖYD veya basitçe Dizin), Özgür Yazılım Vakfı'nın (FSF) bir projesidir.GNU işletim sistemi ve GNU/Linux çeşitleriyle sınırlı olmayan, özgür GNU benzeri sistemler altında çalışan kullanışlı özgür yazılımları kataloglarız.Eğer şu anda GNU'da çalışmazlarsa, en azından onları GNU'da çalışmaya uyarlamak zor değildir. Bu programların çoğu, özgür olmayan yazılımların yerine kullanılabilecek sahipli işletim sistemlerinde de çalışır.

Yalnızca Replicant'ta bulunan yazılımlar için F-Droid'e (kurulumdan önce belirgin bir şekilde uyarılan özgür olmayan sorunlara sahip yazılımın küçük bir yüzdesini içerir.

Bilgisayarınız için tam bir işletim sistemi arıyorsanız, lütfen özgür GNU/Linux dağıtımları listemize bakın.Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License, Version 1.3 or any later version published by the Free Software Foundation; with no Invariant Sections, no Front-Cover Texts, and no Back-Cover Texts. A copy of the license is included in the page “GNU Free Documentation License”.

The copyright and license notices on this page only apply to the text on this page. Any software or copyright-licenses or other similar notices described in this text has its own copyright notice and license, which can usually be found in the distribution or license text itself.